Internetové stránky provozované Tichý svět - chráněná pracoviště, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

O nás

Posláním naší společnosti Tichý svět – chráněná pracoviště, o.p.s. je podpora osob s postižením v oblasti zaměstnávání a vzdělávání a vytváření podmínek pro jejich sociální, zdravotní a pracovní začlenění do společnosti.

Realizujeme programy a projekty zaměřené na oblast zaměstnávání, dalšího vzdělávání a zvyšování informovanosti, na podporu rovného přístupu k informacím a službám. Obhajujeme práva a zájmy osob se znevýhodněním, rozvíjíme a podporujeme individuální odpovědnost jednotlivců. Vytváříme a rozvíjíme vlastní hospodářskou činnost a získáváme finanční zdroje pro ekonomické zajištění našich aktivit.

Dlouhodobě spolupracujeme s organizací Tichý svět, o. p. s.
Společně pořádáme různorodé kulturní akce a snažíme se zvýšit informovanost společnosti o kultuře a světě neslyšících a znakovém jazyce.

Mezi naše dlouhodobé projekty patří:

Tichá kavárna

První pražská kavárna s neslyšící obsluhou, která je příjemným podnikem, kde se můžete setkat s oběma světy – slyšících a neslyšících. V kavárně pracují převážně neslyšící zaměstnanci. Pravidelně se zde pořádají výstavy, koncerty a jiné kulturní a vzdělávací akce.

Tichá cukrárna

Vznikla jako provoz zajišťující zásobování Tiché kavárny. V současnosti jsou v ní zaměstnání převážně neslyšící cukráři a cukrářky, kteří každý den připravují domácí dorty, koláče nebo francouzské quiche, které se pak objeví nejen v nabídce kavárny.

Kurzy znakového jazyka

Kurzy znakového jazyka pro veřejnost a odbornou veřejnost, které vedou zkušení neslyšící lektoři. Provádí také osvětové semináře o světě neslyšících a jejich kultuře a workshopy s ukázkou znakového jazyka ve školách, soukromých firmách i ve zdravotnických zařízeních.

Tiché zprávy

Internetové zpravodajství, ve kterém se neslyšící mohou dozvědět zajímavé zprávy a informace z domova i ze zahraničí. V týmu Tichých zpráv pracují neslyšící kameramani, střihači, moderátoři, editoři a supervizoři, kteří se každý den podílejí na jejich přípravě. 

Tým Tichých zpráv nabízí také překlad z češtiny do českého znakového jazyka a obráceně (webové stránky, odborné texty). Tyto překladatelské služby využívají především úřady nebo firmy, které potřebují a chtějí mít své weby bezbariérové i pro neslyšící klienty. 

Tichá jehla

Tichá jehla je jeden z provozů Tichého světa - chráněných pracovišť, který zaměstnává osoby se zdravotním postižením. Ti tvoří s radostí výrobky na zakázku převážně z recyklovaných materiálů. Ekologické smýšlení je pro ně stejně důležité, jako spokojenost zákazníka. Jejich výrobky jsou velmi různorodé, a je možné vyřídit jak soukromé objednávky, tak uskutečnit náhradní plnění pro firmy. 

Tichá pošta

Služba osobní přepravy zásilek omezené váhy a omezených rozměrů, kterou realizují kurýři s postižením.

Jsme členy v:

TESSEA

Asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených ČR