Internetové stránky provozované Tichý svět - chráněná pracoviště, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

Tiché zprávy

Překlady textů z češtiny do znakového jazyka (webové stránky, odborné texty,...)

Pokud máte zájem o bezbariérové webové stránky nebo potřebujete předat informace neslyšícím klientům, potom nás neváhejte kontaktovat a my pro vás vytvoříme videa ve znakovém jazyce. 

Tým Tichých zpráv nabízí překladatelské služby z češtiny do českého znakového jazyka a obráceně (webové stránky, odborné texty).

Tyto překladatelské služby využívají především úřady nebo firmy, které potřebují a chtějí mít své weby bezbariérové i pro neslyšící klienty. 

Ukázka překladu webu zde

Kontakt: klara.capouskova@tichysvet.cz

1

Online zpravodajství ve znakovém jazyce

Webové Tiché zprávy poskytují prostřednictvím internetu neslyšícím informace, které by je mohly zajímat, v jejich mateřském jazyce, tedy v českém znakovém jazyce.

Zpravodajství je rozděleno do několika zpravodajských rubrik – Domov, Svět, Sport, Zajímavosti, Lidé, Znakovník, KoronavirusAutoškola.

Veškeré zprávy jsou vysílány v českém znakovém jazyce se současným překladem do českého jazyka, čímž plní také osvětovou funkci.

Drtivou většinu týmu, který Tiché zprávy natáčí, stříhá, provádí supervizi a pak zveřejňuje na internetu, tvoří neslyšící kolegové.

Pokud chcete, abychom vaši zajímavou zprávu přeložili do českého znakového jazyka a text s videem zveřejnili na našich stránkách, neváhejte nám poslat text nebo natočené video. Budeme se těšit!