Internetové stránky provozované Tichý svět - chráněná pracoviště, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

Pracovní místa pro neslyšící

l

V období od 1. 3. 2017 do 31. 3. 2018 jsme v Ústeckém, Libereckém a Středočeském kraji realizovali projekt Pracovní místa pro neslyšící CZ.03.1.48/0.0/0.0/16_053/0004013.

Cílem projektu bylo zvýšit zaměstnanost osob se zdravotním (sluchovým) postižením.

Při výběru účastníků jsme navázali spolupráci s neziskovými organizacemi a Úřady práce. Díky této spolupráci byli vybráni vhodní účastníci, kterým byl nabídnut kurz základních počítačových dovedností a následně vhodné pracovní uplatnění. Zaměstnavatelé, se kterými jsme spolupracovali, byli motivováni formou příspěvků na úhradu mzdových nákladů vybraných účastníků po dobu 6 měsíců. Během celého projektu jsme poskytovali podporu, pracovní poradenství a supervize pro všechny účastníky projektu, tedy pro osoby se zdravotním postižením, jejich rodinné příslušníky a zaměstnavatele. Odborní konzultanti podporovali aktivitu a vlastní úsilí účastníků, aby se naučili jednat samostatně a uměli si v zaměstnání poradit i později. Zaměstnavatelům jsme pomáhali při odstraňování bariér v komunikaci s neslyšícími (tlumočení), pomáhali jsme řešit všechny problematické situace v zaměstnání.

 

k