Internetové stránky provozované Tichý svět - chráněná pracoviště, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

Festival Open house Praha pro neslyšící

13. července 2021

Festival Open House Praha 2021 opět nabídne prohlídky pro osoby se sluchovým postižením.
 

Letos zvolili organizátoři festivalu Open House Praha kvůli pandemii koronaviru letní termín a zvou všechny milovníky architektury na jeho sedmý ročník, který se uskuteční od 2. do 8. srpna 2021. O víkendu 7. a 8. srpna se otevře zdarma 80 běžně nepřístupných budov a prostorů a festivalový týden přinese řadu doprovodných akcí.

Mottem festivalu je „Architektura pro všechny”, program je totiž určen pro širokou veřejnost a ani letos nebudou chybět prohlídky pro osoby se sluchovým postižením. V sobotu v 10.00 hodin se zájemci mohou podívat do Národní technické knihovny, ve 12.00 hodin se pak uskuteční prohlídka nedalekého Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR a v 15.00 hodin je plánovaná prohlídka Vodního díla Štvanice. Nedělní festivalový program pak nabídne speciální prohlídku pro osoby se sluchovým postižením ve Vršovické vodárně v Michli od 10.00 hodin a prohlídku Umělecké zahrady v Nuslích od 15.00 hodin. Prohlídky budou s tlumočením do českého znakového jazyka se simultánním přepisem.